مقالات

آشنایی با قفسه پالت راک :
​​​​​​​
قفسه ی پالت راک یکی از انواع قفسه موجود در بازار است . این نوع قفسه بیشتر کاربرد صنعتی داشته و بندرت در منازل استفاده می گردد .
قفسه های پالت راک ساختاری ساده دارند و فلزی می باشند که بر روی طبقات راک ، پالت های چوبی ، فلزی و پلاستیکی گذاشته می شوند، قفسه های پالت راک برای بارگذاری اشیای حجیم و سنگین مورد استفاده قرار می­گیرند
.


کاربرد قفسه های پالت راک :  

سوله ها و انبارهای مراکز تولیدی و بخش همراه ، مملو از مواد اولیه و محصولات فراوانی می باشند .
برای عبور و مرور راحت و نظم دهی به انبار نیاز به استفاده از قفسه میباشد . همچنین بدلیل قیمت بسیار بالا فضای صنعتی در کشور نیاز به استفاده از ارتفاع سوله ها و انبار ها در بارگذاری کالا و محصولات بشدت محسوس است . از این رو برای اینکار انواع قفسه های پالت راک طراحی و توصیه می شوند .
قفسه های پالت راک قابلیت بارگذاری در طبقات را دارند . بنابراین پرمصرف ترین قفسه جهت نگهداری کالا و لوازم با وزن و ابعاد زیاد در انبار های صنعتی ، کارخانه ها و کارگاه ها می باشند .


اجزای قفسه فلزی پالت راک : 

قفسه های پالت راک از اجزای زیر تشکیل شده اند :
قاب ، بازو ، زیرپالتی ، محافظ قاب ، محافظ ستون ، رابط بین قاب ها ، پالت پروفیلی ، انواع پالت ها ، قفل بازو و ....
تمامی اجزای فوق الذکر بصورت مجزا بوده که در محل نصب به همدیگر وصل می شوند و قفسه پالت راک را تشکیل می دهند .
قفسه  فلزی پالت راک پس از نصب و سرپا شدن باید حتما به زمین بولت شوند تا در اثر گذاشت و برداشت نا صحیح بار توسط لیفتراک ، دچار لغزش یا ریزش نشوند .
بدلیل اینکه بارگیری قفسه های پالت راک توسط لیفتراک انجام می شوند و معمولاً حداکثر ارتفاع در نظر گرفته شده ، برای این قفسه ها 5/4 متر میباشد ولی اگر لیفتراک قابلیت بارگذاری در ارتفاعات بالاتری هم داشته باشند امکان افزایش ارتفاع قفسه های پالت راک تا 10 متر نیز وجود دارد .


آشنایی با قفسه پالت راک

قیمت قفسه

قفسه مغازه

قفسه بندی

قفسه فروشگاهی

خرید قفسه